WhatsApp
Telefon
  • Fevzi Çakmak Mah. Gülüstan Cad. Atiker 3. Sanayi Sit. 7. Blok No:31/M KONYA
Kurulum ve Danışmanlık

Kurulum ve Danışmanlık

En son teknolojik gelişmelerin dikkate alınarak nitelikli işçilik ile üretilen Kromtek ürünlerine sahip olduktan sonra da Kromtek hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilirisiniz. Kromtek ürünlerinden en üst düzeyde verim alabilmeniz adına ürünlerimiz, bulunduğu konumun şartları, üretim periyodu, verimli alan ve enerji kullanımı gibi hususlar dikkate alınarak uzman ekibimiz tarafından en doğru şekilde kurularak hizmet vermeye hazır hale getirilmektedir. Kromtek ürünlerinin teknolojik altyapısından en üst düzeyde yararlanıp, ürünlerden aldığınız verimi maksimize etmeniz için, ürün kullanımı noktasında verdiği danışmanlık hizmetleri ile de sizlerin mükemmel lezzetlere ulaşma sürecine katkıda bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Çikolata nedir?

Çikolata, kakao denilen tropik bir ağacın tohumlarından yapılır. Kakao kelimesi Maya yerlilerinin “acı su” kelimesinden, çikolata ise “ekşi su” kelimesinden gelir.

Çikolatanın hammaddesi kakao ağacının ürettiği kakao çekirdek ya da tohumlarıdır. Bu ağaç ılık ve nemli ortamlarda büyür ve ekvatorun 20 derece kuzey – güney enlemleri arasında yaşar. Dünyanın en büyük kakao çekirdeği üreticileri, Afrika’nın batı sahillerinde, Gana’da, Fildişi sahillerinde ve Njerya’dadır. Brezilya, batı yarımkürenin en büyük kakao çekirdeği üreticisidir.

Yetişkin bir kakao ağacı yaklaşık 7,6 metreye kadar büyür. Ağaç her mevsim yeşil yapraklıdır, büyük çiçekler açar ve meyve verir. Olgun bir meyve, sarı, kırmızı, açık yeşil, altın renklerinde olur veya üzerinde bu renklerin hepsini görebilirsiniz. Meyveler kabukla kaplanmış kavuna benzer ve içinde 20-40 kadar badem şeklinde tohum bulunur. Bunlar fermente edilip kurutulduğu zaman, ticari değeri olan kakao çekirdeklerine dönüşür.

Pek çok insan kakao çekirdeklerinin, kakao ağacı yerine coconat ağacından geldiğini düşünür.

Kromtek Makina olarak müşterilerimize Kurulum Danışmanlık, Yedek Parça ve Bakım ve Onarım hizmeti vermekteyiz.

Kromtek Makina olarak Türkiye içi ve Yurt dışı olarak siparişlerinizi iletişim hattımızdan ya da web sitemizden temin edebilirsiniz.